Jak vznikl Pattex?

Za rozvojem značky Pattex stojí především chytrá řešení a kvalitní produkty

PATTEX A JEHO HISTORIE

Přestože společnost Henkel prodává lepidla na dřevo již od roku 1925, značka Pattex spatřila světlo světa až v roce 1956 a způsobila revoluci na trhlu lepidel. Naši výzkumníci a inženýři vyvinuli v úzké spolupráci s německými řemeslníky první za studena vytvrzující kontaktní lepidlo. Nazvali ho jednoduše – Pattex. Do té doby řemeslníci pracovali s lepidly, která bylo nutno k jejich vytvrzení nahřívat, což bylo jednak nebezpečné a jednak časově náročné. Vytvrzování za studena, jednoduchost aplikace, bezpečnost a maximální kvalita se  tak staly hlavními tahouny růstu značky Pattex.

Jako první se lepidlo Pattex stalo oblíbené mezi opraváři obuvi. Již v roce 1958 bylo lepidlo standardem u většiny obuvníků, tehdy se plnilo pouze do plechových nádob.

O pár let později, v roce 1964, bylo lepidlo Pattex poprvé naplněno i do malých 125g tub. Tím se stalo mnohem dostupnější, otevřelo si dvěře pro vstup do běžných obchodů a začalo se používat i pro menší opravné práce.

Vývojáři značky Pattex ale neusnuli na vavřínech – další intenzivní výzkum dal v roce 1972 vzniknout prvnímu kontaktnímu lepidlu, které neskapávalo. Jeho název byl „Pattex Compact“.

Speciální lepidlo na dřevo pro profesionální truhláře „Pattex Wood“ bylo v nabídce již od roku 1959. V roce 1977 zavedl Pattex na trh první speciální lepidlo na dřevo „Pattex Wood Express“ určené zejména pro kutily. O dva roky později přišla značka Pattex s další inovací, lepidlem „Pattex Wood Water-resist“.

V roce 1981 Pattex rozšířil svou nabídku o tavná lepidla.

O rok později, v roce 1982, bylo uvedeno na trh první sekundové lepidlo Pattex na bázi kyanoakrylátu. Přelomová novinka která doslova změnila pohled na běžné domácí opravy.

V roce 1989 Pattex nabídl svým zákazníkům poprvé speciální lepidla na montáž předmětů na stěny. Tato lepidla vynikala vysokou počáteční přídržností, díky které již nebylo nutné lepené předměty na dlouhou dobu fixovat ke stěně. Tím vznikla zcela nová kategorie lepidel – montážní lepidla.

V roce 1994 začíná Pattex rozšiřovat svou nabídku o další lepidla na dřevěné materiály, speciální parketová lepidla apod.

O dekádu později, v roce 2001 Pattex přichází s další převratnou novinkou – s dvousložkovými epoxidovými lepidly, která umožňují nejen rychle lepit rozbité předměty, ale také vyplňovat a utěsňovat praskliny.

Další převratnou novinku přinesl Pattex v roce 2006. Nová generace montážních lepidel, která umožňovala nalepené předměty znovu sejmout. Začaly se vyrábět jak ve formě lepidla v kartuši, tak ve formě oboustranně lepicí pásky.

V roce 2007 uvidělo světlo světa speciální opravná hmota „Repair Extreme“. Toto lepidlo velmi dobře odolává mechanickému i tepelnému zatížení, povětrnostním vlivům a dalšímu namáhání.

Stejného roku bylo vytvořeno sekundové lepidlo „Ultra-Gel“ – první flexibilní sekundové lepidlo na trhu.

Kolem roku 2009 Pattex posiluje zaměření na kutily. Se svým novým marketingovým konceptem „Bez šroubů a bez hřebíků“, jasně komunikuje, že montáž předmětů pomocí hřebíků a vrtačky již patří minulosti. Jedině lepní je moderní, uživatelsky nesrovnatelně příjemnější způsob montáže.

V roce 2010 se mění tvář značky Pattex. Přichází s novým logem, novým sloganem a modernizováním obalů, marketigových materiálů apod. Díky tomu značka Pattex omládla a je plná síly a invence tak, jako tomu bylo vždy.

Nová generace univerzálních lepidel na bázi patentované technologie FlexTec společnosti Henkel byla uvedena na trh v roce 2011. Jsou to nejkvalitnější a nejvýkonnější lepidla na trhu. Ať už chcete vytvářet svůj vysněný projekt, nebo jen provést drobnou opravu, tato lepidla jsou vhodná pro všechny materiály a poskytují pevný spoj v jakékoli situaci. Kvalita byla ověřena i institutem TÜV.