7 minut čtení
Zvládnete to – na beton

Lepidlo na beton: Zpevněte svůj vztah ke kutilství

Lepidlo na beton: Zpevněte svůj vztah ke kutilství

Práce s lepidlem na beton nemusí být nic složitého, pokud máte potřebné znalosti. V našem průvodci vám představíme různá použití lepidel na beton a řekneme vám, která lepidla jsou pro danou práci ta správná.

V tomto článku

Co je lepidlo na beton?

Beton je materiál složený z cementu, kameniva a vody. K opravě betonu a předmětů z něj vyrobených lze použít hned několik druhů lepidel. Vyberte si podle typu vašeho projektu – třeba lepidlo na betonové tvárnice, lepidlo na betonovou dlažbu nebo lepidlo k lepení betonu na beton.

Lepidla na beton se dodávají v různých složeních, která jsou přizpůsobena typu opravovaného materiálu. K dispozici máte možnosti jak pro malé domácí opravy, tak pro větší, pokročilejší úlohy. Ať už jde o pokládání betonových koberců, lepení kovu na beton nebo opravu chodníčku, v našem průvodci najdete ten správný produkt.

Požadované materiály

Tip odborníka

Obalové systémy lepidel na beton

Abyste si vybrali správné lepidlo na beton, je třeba brát do úvahy velikost a typ vašeho projektu. Pokud potřebujete vytvořit pevné spojení lepením betonu na kov, sklo nebo dřevo, zvolte epoxidové lepidlo na beton Pattex Repair Epoxy Ultra Strong 5 Min. Aplikace je jednoduchá – jednotlivé složky tohoto epoxidového lepidla (pryskyřice a tvrdidlo) se promíchají již ve směšovači, proto je nemusíte míchat manuálně. S tímto typem lepidla na beton postupujte následovně:

  1. Vyndejte z obalu uzavírací ochranný kryt. Stříkačku s lepidlem držte tak, aby tryska směřovala nahoru. Odlomte bezpečnostní uzávěr na špičce stříkačky.
  2. Nasaďte a zašroubujte směšovač až nadoraz.
  3. Při stlačení stříkačky se obě složky ve směšovači důkladně promíchají.

Většina lepidel na beton se dodává v kartuších. Jako dobrý příklad se nám hodí třeba Pattex One For All Universal. Pokud jde o práci s kartuší, postupujte následovně:

  1. Odřízněte vršek kartuše nad závitem.
  2. Našroubujte plastovou špičku (není třeba ji seřezávat).
  3. Vložte kartuši do pistole.

Než budete pokračovat, vždy si přečtěte podrobné pokyny výrobce.

Které lepidlo na beton je vhodné pro váš projekt?

Montážní lepidla jsou vhodná na různé materiály, ale spolehlivě fungují i jako lepidla na beton. Abyste se vyznali v nabídce těchto lepidel, připravili jsme pro vás krátký přehled, díky kterému se rychle rozhodnete pro správné lepidlo pro váš projekt – ať už hledáte lepidlo na betonový obklad, nebo třeba lepidlo na betonové tvárnice.

Lepidlo na beton s extrémní počáteční přilnavostí

Pokud potřebujete montážní lepidlo pro interiér i exteriér, které má vysokou počáteční i konečnou pevnost, vyzkoušejte Pattex One For All High Tack. Můžete jej využít při lepení betonu na beton, ale i při lepení s jinými materiály jako jsou třeba cihly, keramika či sádrokartón. A pokud jste zastáncem přísloví „Raději jednou vidět, než stokrát číst“, podívejte se na video, kde demonstrujeme sílu tohoto lepidla na beton. Tento oblíbený produkt lze použít i jako lepidlo na betonové tvárnice.

You need to accept cookies to play this video

Transparentní lepidlo na beton pro extrémně pevné spoje

Pokud hledáte extra silné lepidlo na beton či lepidlo na betonovou dlažbu, doporučujeme vám jedinečnou kombinaci montážního lepidla a tmelu v jednom, Pattex One For All Crystal. Kromě toho, že má konečnou přilnavost až 50 kg/cm2, se vyznačuje i tím, že na rozdíl od jiných transparentních lepidel, které se po čase zabarvují do modra či zelena, zůstává toto lepidlo stále křišťálově průhledné. Dodává se v kartuši.

Sdílejte vlastní projekty

Mohlo by vás zajímat