7 minut čtení
Tajná zbraň kutilů? Lepicí páska!

Lepicí páska – nezbytnost pro vaši domácnost

Lepicí páska – nezbytnost pro vaši domácnost

Opravy, upevňování, připevňování nebo utěsňování – vysoce kvalitní lepicí páska se opravdu může stát tajnou zbraní při pracích ve vaší domácnosti. V našem průvodci se dozvíte o lepicích páskách, které vám pomohou úspěšně zvládnout každý typ práce.

V tomto článku

Oboustranná lepicí páska pro upevňování

Oboustranná lepicí páska lepí z obou stran a používá se například při pokládání koberců. Vyrovnává také všechny drobné nerovnosti. Díky této silné oboustranné lepicí pásce zůstává koberec pevně na svém místě a neklouže.

Aby bylo možné pomocí oboustranné lepicí pásky připevnit ke stěně zrcadla, větší obrazy nebo menší skříňky, měla by to být extra silná lepicí páska. S voděodolnou lepicí páskou do koupelny Pattex Fix Páska 120 Kg připevníte předměty na zeď během chvilky, a navíc bez hluku a prachu při vrtání. Tato super silná vodotěsná lepicí páska má rovněž vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům, a proto ji můžete použít i ve venkovním prostředí. Pomocí oboustranné lepicí pásky rychle, snadno a bezpečně přilepíte např. střešní krytinu zpět na zahradní přístřešek nebo poštovní schránku na zeď.

Požadované materiály

Tip odborníka

Silná lepicí páska pro upevňování a utěsňování

Utrhla vám poslední bouřka okap nebo máte prasklinu na hadici od vysavače? Žádný problém – pomocí vzduchotěsné a lepicí pásky voděodolné provedete jednoduše opravy těchto a podobných poškození. Pro práce podobného druhu zvolte pásku Pattex Power Tape. Tato super silná vodotěsná lepicí páska výborně přilne téměř ke všem povrchům v interiéru i exteriéru. Zafixujete s ní nejen okapy, ale v podstatě vše, na co si vzpomenete. Je dostupná jako lepicí páska transparentní, černá i stříbrná. Snadno se odtrhává rukou, a to jak příčně, tak podélně. 

Jak lepicí pásky používat?

S lepicími páskami se pracuje jednoduše. Přesto je pár tipů, na které byste při používání lepicích pásek či oboustranných lepicích čtverečků neměli zapomínat, pokud chcete dosáhnout co nejlepších výsledků. 

  1. S páskou pracujte při teplotě od +10 °C do +40 °C. Jakékoli zbytky pásky, které zůstaly na povrchu po jejím odstranění lze odstranit čisticím benzínem či podobnými rozpouštědly.
  2. Nepodceňte příprav povrchů – lepené povrchy musí být čisté (v případě lepení transparentní páskou i suché). Odstraňte prach a mastnotu a v případě potřeby povrch očistěte vhodným rozpouštědlem.
  3. Odviňte požadované množství lepicí pásky z role. V závislosti na typu pásky odstřihněte nebo odtrhněte požadovanou délku.
  4. Přiložte pásku na lepený předmět a v závislosti na jeho povaze přiměřeným tlakem přehlaďte. Pro zvýšení pevnosti můžete nalepit několik vrstev pásky na sebe nebo lepený povrch páskou několikrát omotat.

Jak v praxi použijete lepicí pásku závisí jen na vaší fantazii. Zvládne opravit v podstatě vše. A může se vám hodit nejen doma. Opravíte s ní jednoduše např. díru ve stanu, v autě s ní zafixujete jakoukoli zlomenou plastovou součást i třeba odpadávající espézetku. Určitě jde o jednu z věcí, které by ve vašem batohu nebo autě neměly chybět.

Sdílejte vlastní projekty

Mohlo by vás zajímat