Skip to Content
6 minut čtení
Vezměte to od podlahy

Lepidla na podlahu: bezpečný základ zaručen!

Lepidla na podlahu: bezpečný základ zaručen!

Při instalaci podlahy ve vašem domě nebo na chatě může kvalitní lepidlo na podlahu znamenat skutečný rozdíl v zajištění dlouhé životnosti a stability podlah. Přečtěte si základní informace o stavebních lepidlech na podlahu.

V tomto článku

Co jsou lepidla na podlahy?

Pevné podlahy jsou základem každé budovy. Při instalaci podlah se pod panely nanese lepidlo na podlahu, které zajistí spoj mezi panelem a nosníkem, minimalizuje skřípání a umožňuje zkonstruovat podlahy bez jakýchkoli nerovností. Lepidlo na podlahy musí být dostatečně pevné, aby vytrvalo v průběhu času, ale také musí poskytovat dostatečnou elasticitu, aby absorbovalo pravidelný pohyb, nárazy i potenciální smršťování, kterému čelí většina podlah.

Požadované materiály

Tip odborníka

Které lepidlo na podlahy je vhodné pro váš projekt?

Chcete-li lepidlo na podlahu, které vytváří vysoce pevný spoj a odolává stárnutí, vyzkoušejte stavební lepidlo na podlahu Pattex One For All Universal. Jde o lepidlo, které se hodí k lepení mnoha materiálů – využijete jej k lepení podlah z betonu, dřevovláknitých desek, dřeva nebo přírodního kamene. Rychle tuhne a je ideální nejen pro lepení podlah, ale i pro řadu náročných instalací v interiéru nebo exteriéru.

Pokud hledáte lepidlo, které je vyráběno vysloveně jako lepidlo na podlahu, pak vám nemůžeme dát lepší doporučení, než vyzkoušet Pattex Parquet & Laminate na perodrážky. Je to totiž disperzní, voděodolné lepidlo, určené na lepení spojů plovoucích laminátových a dřevěných podlah a dřevotřískových desek. Toto lepidlo na podlahy se dodává v praktickém, 750g balení.

Pokud potřebujete lepit dřevěné parkety, laminátové podlahy, obložení stěn nebo dřevěné konstrukce s malou rozpínavostí, doporučujeme vám Pattex Parket tmel. Na rozdíl od epoxidových lepidel, jde o jednosložkový parketový tmel na bázi polyakrylátu – lepidlo na podlahy, se kterým slepíte různé dřevěné konstrukce, a navíc zabráníte průniku vody, mikroorganismů a nečistot do mezer a pod parkety. Jistě vás potěší, že se dodává v 7 barvách dřeva, takže si lehce vyberete ten správný odstín pro svůj projekt.

Jak správně používat lepidlo na podlahu

Obecně můžeme říct, že použití lepidla na podlahu při pokládce podlahy má obrovský význam pro její budoucí pevnost a odolnost. Postupujte podle těchto základních kroků a užívejte si rovné a pevné podlahy bez hluku!

  1. Připravte lepené plochy tak, aby lícovaly a byly čisté.
  2. Lepidlo na podlahy nanášejte rovnoměrně do drážky pomocí aplikátoru, umístěného přímo na láhvi.
  3. Po nanesení vrstvy lepidla zasuňte pero do drážky a dorazte.
  4. Nevystavujte dlouhému odvětrání – lepidlo musí být při lepení ještě mokré.
  5. Doba tuhnutí je cca 20 minut, konečné pevnosti je dosaženo po 24 hodinách.

Sdílejte vlastní projekty

Mohlo by vás zajímat