Skip to Content
7 minut čtení
Montážní lepidla (nejen) pro profesionály

Montážní lepidlo: Správná volba pro velké a složité projekty

Montážní lepidlo: Správná volba pro velké a složité projekty

Vědět, jak odstranit lepidlo ze skla, se vždy hodí – nežádoucí zbytky lepidla se můžou přilepit na skleněné povrchy a vytvořit nevzhledné a lepkavé V našem přehledném průvodci vám rychle vysvětlíme, jak funguje montážní lepidlo. Dáme vám tipy pro jeho aplikaci a poskytneme vám i rady na použití konkrétních lepidel. Najdete tady vše, co potřebujete vědět o vysoce odolných stavebních lepidlech v tubě!

V tomto článku

Co je montážní lepidlo?

Termín „montážní lepidla“ označuje různá vysoce odolná stavební lepidla v tubě, která se používají ve stavebnictví a při přestavbách. Výběr správného montážního lepidla na dřevo může být někdy složitý, protože materiály a účely, na které se tato lepidla dají použít, se často překrývají. Jsme tu i od toho, abychom vám představili přehled montážních lepidel a nasměrovali vás k nejlepšímu stavebnímu lepidlu pro vaši práci.

Požadované materiály

Tip odborníka

Kdy jsou stavební lepidla v tubě užitečná?

Stavební lepidlo v tubě je užitečné pro řadu prací v interiéru i exteriéru. Montážní lepidla mohou být například voděodolná, odolná proti povětrnostním vlivům, flexibilní a vhodná pro vyplňování spár a přilnutí k široké škále stavebních materiálů, jako třeba:

  • sádrokartonové desky
  • dřevo
  • zrcadla
  • podlahy či podklady
  • dlaždice
  • nástěnná nebo stropní svítidla
  • pracovní desky
  • ocel

A samozřejmě mnoho dalších!

Obalové systémy montážních lepidel

Montážní lepidla se dodávají v kartuších, baleních se samospouští nebo v tubě. Všechny tři obalové systémy mají specifický způsob aplikace lepidla. Zde je to, co o jejich používání potřebujete vědět.

Stavební lepidlo v tubě

Montážní lepidla v tubě jsou užitečná, když potřebujete slepit menší plochy – třeba porézní materiály v interiéru, kde lepidlo nahrazuje hřebíky, šrouby, vruty a hmoždinky. Pokud je před vámi takový projekt, doporučujeme vám použít univerzální montážní lepidlo Pattex Fix Super.

Montážní lepidlo v kartuši

Tento obalový systém je mezi montážními lepidly nejrozšířenější. Dobrým příkladem pro lepidlo v kartuši, která je navíc vyrobena z recyklovaných materiálů, je montážní lepidlo na dřevo Pattex Fix Wood. Toto lepidlo vám spolehlivě pomůže se všemi dřevěnými materiály – panely, profily nebo třeba dřevotřískovými deskami.

Montážní lepidlo se samospouští

Montážní lepidla se samospouští se výborně hodí pro jakékoli práce v interiéru, kde je třeba vysoké lepicí síly. Protože mají vysokou počáteční přilnavost, ideálně se používají třeba jako montážní lepidla na zeď. Hravě je můžete použít také na beton, hobru, lepenku či překližku. Pokud chcete lepit zmíněné materiály, vyzkoušejte montážní lepidlo Pattex Fix Power samospoušť.

Jaké je nejlepší montážní lepidlo na zeď a další materiály?

Řada montážních lepidel One-for-all lepí a tmelí všechny materiály, za všech podmínek. Skvělým příkladem je Pattex One For All High Tack – podívejte se, jak s ním jednoduše slepíte třeba dřevěné křeslo. Pokud tedy hledáte jednoduše spolehlivé a univerzální montážní lepidlo na zeď, výběr lepidel z téhle řady je sázka na jistotu.

Pokud hledáte něco specifičtějšího, tady je rychlý přehled montážních lepidel, určených na konkrétní materiály:

Sdílejte vlastní projekty

Mohlo by vás zajímat